Słynne miasta

Casablanca z olbrzymim meczetem Hassana II, którego minaret wznosi się na wysokość 250 metrów. Meczet ten posiada również unikat na skalę świata arabskiego: rozsuwany dach! W jego podziemiach znajdują się nieczynne, choć zachęcające do skorzystania po ciężkim dniu łaźnie, czyli hammam. Prawda, że to bardzo klimatyczne miejsce?

 

 

Marrakesz tak zwane Czerwone Miasto. Nazwa ta zaczerpnięta jest od koloru wznoszonych tam budynków. Każdy z nich powinien zawierać kolor czerwony. Najbardziej rozpoznawalnym widokiem miasta jest główny plac Jemma el Fna. Można tu znaleźć poskramiaczy węży, żywe małpy, skorpiony,…

 

Poniżej Marrakesz mniej znany, jednak również tajemniczy i magiczny. Jest to jeden z domów mieszkalnych w dzielnicy Żydowskiej – Mellahu – przylegającej do najstarszej części miasta. Jak widać na fasadzie tego domu kolor czerwony jest tu wszechobecny!

 

Rabat stolica Królestwa Maroka. Tu znajduje się grobowiec przodków obecnego króla Mohammada VI. Obok znajduje się pierwowzór wszystkich minaretów w Maroku, jedynych w świecie arabskim na planie kwadratu.

 

 

Najważniejszymi miastami związanymi z wyrobem oleju arganowego są Essaouira i Agadir. Tylko pomiędzy nimi rosną drzewa arganowe i z tego obszaru pochodzi najwyższej jakości płynne złoto Maroka, które Państwo mogą stosować u siebie w domu, składając hołd wielowiekowej tradycji. Oprócz wytwarzania oleju miasta te słyną z rybołówstwa. Posiadają największe porty w tej części Afryki.

 

Essaouira - widoki starych murów obronnych z XVI wieku z czasów kolonialnych i brama wejściowa do starej części miasta.

Agadir - wzgórze górujące nad miastem z mottem Maroka: Bóg, Ojczyzna, Król oraz widok z tego wzniesienia na panoramę miasta, które szczyci się plażą długości 8 km, gdzie nawet podczas szczytu sezonu znajdzie się miejsce dla każdej osoby spragnionej marokańskiego słońca.

 

 

Michał Stankowski
606 214 544
mstankowski73@gmail.com

Sposób płatności

Sposób płatności:

Płatność przelewem

Dane do przelewu:

OBIEŻYŚWIAT Michał Stankowski

ul. Mąkołowska 47, 43-100 Tychy

Nr konta: 98 1020 2528 0000 0602 0477 5930

Tytułem Imię i Nazwisko, (zamówiony produkt)

Po otrzymaniu na adres e-mail potwierdzenia dokonania przelewu zamówienie zostanie wysłane tego samego dnia lub w dzień następny. Koszt przesyłki wynosi 19,90 zł.